پرش به محتوای اصلی

نسل پنجم ارتباطی

5g

 

رشد ‌سریع تکنولوژی و نوآوری از یک سو و میزان نیازمندی‌ها و تنوع در کاربردها از سوی دیگر، شبکه‌های ارتباطی را در آینده با فرصت‌ها و چالش‌های اساسی از لحاظ ظرفیت، چگالی اتصالات و امکان اتصال و پوشش همگانی در شرایط مختلف، پهنای باند، تاخیر، بازدهی مصرف انرژی، قابلیت اطمینان و غیره روبرو کرده است.

نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G) جدیدترین نسل سیستم‌های ارتباطات سیار سلولی است که بعد از نسل چهارم (4G) برای برای ارتباطات مناسب و همگام با تکنولوژی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

5g3

5g-2

5g-3

5g-4

5g-5

5g-6

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5G

5G2

5G3

5G4

منبع:
انجمن سامانه جهانی ارتباطات سیار (GSM Association) که معمولاً با اختصار GSMA شناخته می‌شود، یک ساختار تجاری است که منافع اپراتورهای شبکه‌های بی‌سیم را در سراسر جهان نمایندگی می‌کند. تقریباً 750 اپراتور بی‌سیم عضو کامل انجمن سامانه جهانی ارتباطات سیار هستند و 4۰۰ شرکت دیگر در گسترده ارتباطات بی‌سیم نیز عضو وابسته این انجمن هستند. انجمن سامانه  جهانی ارتباطات سیار نمایندگان خود را از طریق ایجاد برنامه‌های صنعتی، گروه‌های کاری و طرح‌های حمایت از این صنعت نمایندگی می‌کند. همچنین این سازمان بزرگترین نمایشگاه و کنفرانس سالانه ارتباطات سیار، کنگره جهانی ارتباطات سیار و چندین رویداد دیگر را سازماندهی می‌کند.

5G

5G2

5G3