پرش به محتوای اصلی

جزییات خبر

سرویس سرویس اصلی
در شصت و چهارمین قسمت از ویدئوهای «ایران هوشمند» مشاهده کنید؛

احیای گونه‌های زیستی در پناه توسعه ارتباطات روستایی

احیای گونه‌های زیستی در پناه توسعه ارتباطات روستایی
(دوشنبه ۴ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۹:۳۹

پوشش ارتباطات روستایی و دسترسی بسیاری از روستاهای بالای 20 خانوار در سراسر کشور علاوه منجر به رونق کسب‌وکارهای محلی منجر به رشد صنعت گردشگری به‌ویژه در حوزه اکوتوریسم و حتی احیای گونه‌های زیستی در برخی مناطق شده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شصت و چهارمین قسمت از ویدیوهای «ایران هوشمند» تأثیر توسعه ارتباطات روستایی بر احیای گونه‌های زیستی و اکوتوریسم در پناه ارتباطات پایدار و پرسرعت در بوانات فارس را بررسی کرده است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای تحقق «عدالت ارتباطی» که از مصادیق «عدالت اجتماعی» است، بیش از به ۹۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور را به شبکه ارتباطی متصل کند.

توسعه زیرساخت‌های ارتباطی برای ارائه خدمات الکترونیکی در حوزه‌های مختلف از قبیل آموزش، سلامت، کشاورزی، گردشگری، توانمندسازی زنان و اقشار کم‌درآمد و رونق کسب‌وکارهای محلی در مناطق روستایی و کمتر توسعه‌یافته، ازجمله اهداف توسعه ارتباطات در مناطق روستایی است. باتجربه‌ای که در شهرستان بوانات استان فارس به‌دست‌آمده است به نظر می‌رسد که احیای گونه‌های زیستی و حفظ محیط‌زیست هم می‌تواند در پناه توسعه ارتباطات رشد و توسعه پیدا کند.


 
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید