پرش به محتوای اصلی

جزییات خبر

سرویس سرویس اصلی
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام تاکید کرد:

اقتصاد دیجیتال در گرو توسعه شرکت های دانش بنیان

اقتصاد دیجیتال در گرو توسعه شرکت های دانش بنیان
(سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰) ۱۱:۲۷

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به نقش اقتصاد دیجیتال در دنیای امروز گفت: رشد و بهینه سازی هر چه بیشتر این بخش نیازمند توسعه روز افزون شرکت های دانش بنیان و فراهم کردن زیر ساخت ها برای گسترش فعالیت این شرکت ها است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، نادر ثناگو مطلق با اشاره به اقتصاد دیجیتال به عنوان یک اقتصاد نوپا، گفت: اگر چه در کشور ما آنچنان که باید به جایگاه واقعی خود نرسیده اما روند فعالیت ها به خصوص در دوران کرونا نشان از این مهم دارد که روند دیجیتالی شدن اقتصاد و توسعه فضای کسب و کار در این بخش به سرعت در کشور رو به رشد است.
 
وی افزود: در این بین نقش شرکت های دانش بنیان با تکیه بر نوآوری و فناوری برای گسترش اقتصاد دیجیتال در قالب فعالیت هایی تحت عنوان استارتاپی بسیار مهم است و نمی توان آن را از این دنیای جدید جدا دانست.
 
ثناگو مطلق تصریح کرد: در واقع دانش بنیان ها با حمایت از فناوری های نوین در بخش هایی از آموزش مجازی، خریدهای آنلاین، بانکداری دیجیتالی و یا حمل و نقل هوشمند می توانند نقش اساسی در توسعه هر چه بیشتر اقتصاد دیجیتال به عنوان یک نیاز اساسی در دنیای امروز داشته باشند.
 
وی افزود: در این بین در مناطقی از جمله منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با توسعه زیر ساخت ها و تسهیل سازی روند حضور شرکت ها به خصوص شرکت های دانش بنیان به دنبال تحقق این مهم هستیم تا با استقرار این بخش ها، نقش خود را در توسعه کمی و کیفی اقتصاد دیجیتال ایفا کنیم.
 
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ادامه داد: مجموعه اقدامات صورت گرفته به خصوص طی سه سال گذشته بر این اساس بوده که شرایط به گونه ای فراهم شود که این شرکت ها با اولویت آی.تی و آی.سی.تی بتوانند در پیام مستقر و با استفاده از مزایای این منطقه در توسعه اقتصاد دیجیتال فعالیت کنند.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید