پرش به محتوای اصلی

اخبار

بررسی وضعیت ارتباطات در بخش عقدا شهرستان اردکان

بررسی وضعیت ارتباطات در بخش عقدا شهرستان اردکان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، در نشستی با حضور بخشدار، رئیس شورای بخش عقدا و رئیس شورای بخش خرانق شهرستان اردکان، ضمن ارایه گزارشی از وضعیت شاخص های ارتباطی این بخش، به تبیین برنامه های وزارت ارتباطات برای توسعه ارتباطی و مخابراتی به ویژه در روستاها پرداخت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، محمدرضا پاکدل در این جلسه با تشریح برنامه‌ها و اقدامات انجام شده توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش عقدا و خرانق گفت: یکی از اولویت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایجاد دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در مناطق روستایی است که از طریق طرح خدمات عمومی روستایی (USO) در حال اجرا و پیگیری است.

پاکدل، با بیان اینکه توسعه نسل چهارم در شهرها و روستاها در برنامه قرار دارد، به عدم استفاده از ظرفیت‌های موجود اینترنت پرسرعت ثابت (ADSL) در شهرستان‌ها اشاره کرد و آن را مایه اتلاف منابع و سرمایه گذاری های انجام شده در این بخش دانست.

وی گفت: ارتقاء تکنولوژی برخی از سایت های تلفن همراه روستایی شهرستان از وزارت متبوع درخواست و امیدواریم با اخذ مجوز و تامین تجهیزات، به زودی اجرایی شود.

لازم به ذکر است: تکمیل پوشش آنتن دهی تلفن همراه روستاهای کم جمعیت، ارتقاء تکنولوژی سایت های تلفن همراه روستایی، راه اندازی و ارائه تمامی خدمات در دفتر پیشخوان دولت شهر عقدا، عدم آنتن دهی موبایل در محور اردکان به حاجی آباد زرین از جمله مشکلات مطرح شده در این جلسه بوده است که از لحاظ فنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و برای رفع مشکلات موجود تصمیماتی اخذ شد.
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۲
تعداد بازدید : ۱۶۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید