پرش به محتوای اصلی

اخبار

امضای تفاهم نامه ایجاد واحد استانی شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال(تاد) در یزد

امضای تفاهم نامه ایجاد واحد استانی شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال(تاد) در یزد
شانزدهمین جلسه شورای راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به ریاست محمد علی طالبی، استاندار و رییس شورا و با حضور، اکرم فداکار، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، محمد جعفر صدیق، مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، محمدرضا پاکدل، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و دبیرشورا، اعضای شورای راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات و میهمانان جلسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، دکتر طالبی، استاندار یزد گفت: استان یزد زیرساخت های بسیار خوبی برای تحقق اقتصاد دانش بنیان و پیشرفت در حوزه های فناوری و نوآوری دارد و امیدواریم که حمایت دستگاه های ملی به کمک استان آمده و با این حمایت ها به حرکتمان در راستای تبدیل شدن به پایلوت اقتصاد دانش بنیان در کشور، ادامه دهیم.

طالبی گفت، استان یزد این آمادگی را دارد که در صورت حمایت های ملی، علاوه بر راه اندازی واحد استانی شبکه اقتصاد دیجیتال، امکانات و زیرساخت های لازم برای ایجاد مرکز توسعه فناوری را نیز فراهم کند.

استاندار افزود، به منظور بهره برداری از ظرفیت ها و زیرساخت های استان در حوزه فناوری و نوآوری باید آموزش هایی به منظور بالندگی هر چه بیشتر ایده ها و راهبردها ارائه شود.

اکرم فداکار، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، گفت: با امضاء تفاهم نامه و پیوستن عناصر اکوسیستم فناوری اطلاعات به شبکه تاد، با توجه به ظرفیت و توانمندی‌های در بخش اقتصاد دیجیتال، استان یزد آمادگی دارد الزامات مد نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در این موضوع تامین کند.

محمد جعفر صدیق، مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات با ارایه گزارشی یادآور شد، ماموریت پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، کمک به رشد شرکت‌های جوان حوزه ICT و شرکت های توسعه یافته، شبکه‌سازی مراکز رشد کشور و اتصال شرکت‌های رشد یافته در مراکز رشد به بازار، توسعه تعاملات بین‌المللی صنایع ICT ایرانی، جذب نخبگان و معکوس‌سازی روند مهاجرت نخبگان است.
صدیق گفت: شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال در استان ها، بستری مناسب برای توسعه اقتصاد دانش بنیان و ایجاد اشتغال پایدار در این بخش خواهد بود.

لازم به ذکر است، در ابتدای این جلسه، محمدرضا پاکدل، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، ضمن خوش آمدگویی به محمد جعفر صدیق و همراهان، گزارشی از شاخص های ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، اقدامات اخیر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وضعیت اقتصاد دیجیتال در استان یزد ارایه کرد.

ارایه گزارش برنامه ها، زیر ساخت‌ها و ظرفیت دانشگاه یزد و پارک علم و فناوری استان در توسعه اقتصاد دیجیتال استان، از دیگر برنامه های این نشست بود.

در پایان جلسه، تفاهم‌نامه ایجاد واحد استانی شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال (تاد) بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استانداری یزد به امضای اکرم فداکار، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد و محمد جعفر صدیق، مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات رسید.

در حاشیه این نشست، صدیق در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای مرکز یزد، اهداف و دست آورد های ایجاد پارک اقتصاد دیجیتال در استان یزد را تشریح کرد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۱۵
تعداد بازدید : ۳۴۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید