پرش به محتوای اصلی

اخبار

رونمایی از پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال

رونمایی از پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، از رونمایی پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال در راستای توسعه و تکمیل زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، محمدرضا پاکدل، رونمایی و آغاز بهره برداری از پروژه‌ زیرساختی حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را با 2280 میلیارد تومان اعتبار عنوان کرد و با اشاره به ارائه گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص جزییات این طرح گفت: با سرمایه گذاری های انجام شده، حدود ۳۰ برابر رشد را در هسته شبکه ملی اطلاعات تجربه شده و می‌توان اقتصاد دیجیتال را به عنوان بهترین جایگزین برای اقتصاد نفتی و برون رفت از مشکلات فعلی در نظر گرفت.

محمدرضا پاکدل گفت: در این آئین توسط رئیس جمهور محترم، چهار پروژه بزرگ:
* مرکز داده اقماری شماره 1 شبکه ملی اطلاعات،
*زیر ساخت ابری شبکه ملی اطلاعات،
*طرح حمایت از کسب و کارهای دیجیتال آسیب‌دیده از کرونا،
*طرح انتخاب هر ایرانی یک تلویزیون اینترنتی، افتتاح شد.

در آیین رونمایی از پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در بسته حمایتی از استارت‌آپ‌ها به منظور حمایت از کسب و کارهای فناورانه خرد، با سرمایه گذاری 2500 میلیارد ریالی بخش دولتی و خصوصی (50-50) از شرکت های مشمول طرح نوآفرین که از شیوع کرونا آسیب دیده اند حمایت می شود و از پنج هزار استارت آپ تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان حمایت خواهد شد. علاوه بر این، زیرساخت ابری، امکان خودکفایی در خدمات ابری و افزایش تاب‌آوری تولیدکنندگان محتوای داخلی در برابر تحریم‌های ظالمانه را فراهم می‌کند.
همچنین، پوشش دسترسی پرسرعت مشترکین روستایی به شبکه ملی اطلاعات از صفر درصد در سال 1392 به 89 درصد در سال 1398 رسیده است که بستر مناسبی برای دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات فراهم کرده است.
با رونمایی از طرح انتخاب هر ایرانی، یک تلویزیون اینترنتی، کاربران خدمات دهندگان دسترسی پهن باند ثابت اینترنت می‌توانند به مدت یک ماه از شروع این طرح به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه اشتراک و ترافیک مصرفی، از محتواهای سه تلویزیون اینترنتی استفاده نمایند. هدف گذاری تعیین شده در این پروژه رسیدن به پنج میلیون مشترک فعال تلویزیون اینترنتی تا پایان سال ۹۹ و ارتقای سهم محتوای داخلی بر بستر شبکه ملی اطلاعات است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان افزود، با رونمایی از طرح های یاد شده، ضمن کاهش هزینه برای کسب و کار های دیجیتال و افزایش امنیت بخاطر استفاده از توان داخلی و عدم خروج اطلاعات از کشور، در استان یزد که به واسطه وجود اکوسیستم مناسب و وضعیت خیلی خوب دسترسی به زیر ساخت های ارتباطی در این حوزه دارای مزیت می باشد، زمینه رشد در حوزه ict استان و جهش تولید در سایر بخش های تولیدی و صنعتی بواسطه توسعه اقتصاد دیجیتال فراهم خواهد شد.

لازم به ذکر است، برگزاری این مراسم با حضور رییس جمهور محترم و وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ها و سایر ادارات کل حوزه در استان ها، فعالان حوزه اقتصاد دیجیتال و خبرنگاران در بیش از 1000 نقطه از کشور با سامانه ویدئو کنفرانس داخلی و در بستر شبکه ملی اطلاعات، بعنوان بزرگترین برنامه ویدو کنفرانس کشور با توان داخلی، از ویژگی های قابل توجه این برنامه بود.
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۳۳
تعداد بازدید : ۱۹۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید