پرش به محتوای اصلی

اخبار

تاکید بر تبادل اطلاعات دستگاه های اجرایی استان صرفا در بستر شبکه ملی اطلاعات و مرکز ملی تبادل

تاکید بر تبادل اطلاعات دستگاه های اجرایی استان صرفا در بستر شبکه ملی اطلاعات و مرکز ملی تبادل
در نشست کمیته کاری توسعه دولت الکترونیک که به ریاست مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد برگزار شد، وضعیت و نحوه اتصال دستگاه ها به شبکه ملی اطلاعات و سرویس های در دسترس و موضوع احراز هویت برخط در بانک های استان مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، محمدرضا پاکدل با اشاره به الزامات قوانین برنامه توسعه و ضوابط فنی اجرایی توسعه دولت الکترونیک گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور اشتراک گذاری اطلاعات، اقدام به ایجاد دسترسی تحت عنوان مرکز ملی تبادل اطلاعات و گذرگاه ملی تبادل اطلاعات نموده است، که نتیجه آن تعاملات الکترونیکی بین دستگاهی(G2G) است که زیرساخت ارایه خدمات دولت به کسب و کارها (G2B) و شهروندان (G2C) را فراهم کنند.

پاکدل با اشاره به ذینفعان مرکز ملی تبادل اطلاعات افزود: با بررسی انجام شده در سال گذشته، تقریبا تمامی دستگاه های اجرایی استان به مرکز ملی تبادل متصل هستند و امکان بهرمندی از خدمات آن را دارند و برای دریافت سرویس، لازم است از سر خوشه خود پیگیری کنند.

در ادامه، اسماعیلی از سازمان فناوری اطلاعات که به صورت ویدیو کنفرانس در این جلسه حضور داشت، توضیحاتی در مورد نحوه اتصال دستگاه ها به مرکز ارایه کرد و اظهار داشت: در حال حاضر 121 دستگاه به عنوان سرویس گیرنده از مرکز ملی سرویس دریافت می کنند و 743 خدمت نیز در این مرکز در حال تبادل است.

سپس رضایی، رییس شورای هماهنگی بانک های استان، ضمن ارایه گزارشی در مورد بانکداری غیر حضوری در استان و ظرفیت بانک ها، در مورد عدم تحقق کامل احراز هویت بر خط در بانک ها توضیحاتی ارائه نمود و مقرر شد، پیگیری لازم در این خصوص پذیرد. .
در پایان، هر یک از حاضرین به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند و تصمیمات لازم جهت رفع مشکلات مطرح شده اخذ شد.

گفتنی است، جلسه کمیته کاری توسعه دولت الکترونیک، با حضور محمدرضا پاکدل، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، رضایی رئیس شورای هماهنگی بانک های استان، زارع مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری، بیگی معاونت فناوری اطلاعات شهرداری و نمایندگانی از دادگستری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، امور اقتصاد و دارایی، ثبت احوال، سازمان صنعت معدن تجارت، مرکز مدیریت راهبردی افتا و نماینده سازمان فناوری اطلاعات برگزار شد
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۲۲
تعداد بازدید : ۳۱۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید