پرش به محتوای اصلی

اخبار

هماهنگی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد در راستای تحقق جهش تولید و توسعه اقتصاد دیجیتال در سال 99

هماهنگی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد در راستای تحقق جهش تولید و توسعه اقتصاد دیجیتال در سال 99
اولین جلسه شورای مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد در سال جاری، به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، در این جلسه، محمدرضا پاکدل وضعیت شاخص ها و اهم اقدامات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال گذشته و اقدامات ویژه شرایط کرونایی را تشریح کرد.

رییس شورای مدیران حوزه فاوای استان یزد، با اشاره به 2/5 برابر شدن اوج مصرف داده استان بخاطر شیوع کرونا افزود: عملکرد مطلوب حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در بخش های زیرساخت، مخابرات، اپراتور های همراه و شرکت های خصوصی تامین کننده اینترنت ثابت و سایر فعالان این حوزه قابل توجه و شایسته تقدیر است، مهندسین و تکنسین هایی که با وجود خطر ابتلا به بیماری کرونا، درخانه نماندند تا مردم بتوانند در خانه بمانند.

مدیرکل فاوای استان یزد، برنامه های عملیاتی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان را مبتنی بر پیشبرد اهداف وزارت متبوع در جهت جهش تولید و توسعه اقتصاد دیجیتال دانست و افزود: در این راستا، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، جهت دریافت نظرات و پیشنهادات با تکیه بر ظرفیت های استانی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، فراخوان منتشر کرده است.

وی در ادامه، بر تشکیل منظم جلسات کمیته فنی ارتباطات و فناوری اطلاعات و کنترل پروژه های USO جهت بهبود مستمر کمی و کیفی وضعیت ارتباطات، تسریع در اتمام طرح های توسعه ارتباطات روستایی و پاسخگویی به درخواست ها و شکایت مردمی تاکید کرد.

پاکدل به ارائه مطلوب خدمات در بخش پست و پست بانک به مردم شریف استان اشاره کرد و از مدیران و کارکنان مجموعه پست و پست بانک در استان که با افزایش ترافیک کاری، در خط مقدم ارائه خدمات، با وجود خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند، تقدیر کرد.

وی با توجه به در پیش بودن 27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات، برنامه های گرامی داشت این روز را بیان نمود.

پاکدل در پایان، ضمن تاکید بر لزوم هماهنگی و فعالیت بیشتر در حوزه مدیریت بحران در سال جدید، از برنامه هوشمند سازی و مانیتورینگ زیر ساخت های ارتباطی جهت مدیریت شرایط بحرانی خبر داد.

لازم به ذکر است، در تازه ترین گزارش از شاخص توسعه یافتگی ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان ها، یزد با حفظ جایگاه خود همچنان در رتبه سوم کشور و وضعیت سبز قرار دارد که با بهبود امتیاز از خوب به خیلی خوب، ارتقاء وضعیت داشته است.

گفتنی است، در این جلسه که دوشنبه8 اردیبهشت ماه 99 در بستر ویدئو کنفرانس برگزار شد، مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در بخش‌های تنظیم مقررات رادیویی، مخابرات، زیرساخت، پست‌بانک، پست، و نمایندگان اپراتورهای ایرانسل و رایتل و نظام صنفی رایانه ای از فعالیت ها و برنامه های خود گزارش ارائه کردند.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲
تعداد بازدید : ۲۲۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید