پرش به محتوای اصلی

اخبار

بررسی وضعیت شاخص های ارتباطی شهرستان مهریز

بررسی وضعیت شاخص های ارتباطی شهرستان مهریز
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، در نشستی با حضور زارع زاده فرماندار، دهقانی زاده بخشدار و ابویی مسئول مخابرات شهرستان مهریز گزارشی از وضعیت شاخص های ارتباطی این شهرستان‌ ارائه کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، محمدرضا پاکدل در ارائه گزارش شاخص‌های ارتباطی شهرستان مهریز، با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایجاد ارتباطات روستایی فراتر از تعهدات خود در این شهرستان‌، گفت: ضریب نفوذ تلفن ثابت شهری و روستایی در این شهرستان، بیش از مقدار آن در کل استان است و امیدواریم با توسعه هرچه بیشتر زیرساخت‌ها شاهد ارتقای بیش از پیش شاخص‌ها در مناطق روستایی باشیم.

پاکدل درباره پوشش ارتباطات سیار شهرستان‌ مهریز افزود: در این شهرستان‌ اینترنت2G ،3G و 4G همراه اول و ایرانسل بالای 97 درصد پوشش داده شده است.

وی با بیان اینکه تکمیل توسعه نسل چهارم در شهرها و روستاها در برنامه وزارت ارتباطات قرار دارد، به عدم استفاده از ظرفیت‌های موجود اینترنت پرسرعت ثابت (ADSL) در شهرستان‌ها اشاره کرد و آن را مایه اتلاف منابع و سرمایه گذاری های انجام شده در این بخش دانست.

در ادامه، فرماندار و بخشدار مهریز، ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته، نیاز ها و اولویت های برخی از مسیر های روستایی را مطرح و مقرر گردید در برنامه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قرار گیرد.
۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۱۹
تعداد بازدید : ۲۸۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید