اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی :

14 هزار کیلومتر فیبر نوری در سطح استان آذربایجان‎شرقی نصب شده است

14 هزار کیلومتر فیبر نوری در سطح استان آذربایجان‎شرقی  نصب شده است
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‏‎شرقی با اشاره به وضعیت این استان در توسعه مسیرهای فیبر نوری بر لزوم تامین پروتکشن برای مسیرهای موجود تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‎­شرقی، مهدی خرامش سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در جلسه بررسی مسیرهای پروتکشن فیبرنوری شرکت مخابرات، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت توسعه فیبر نوری در آاین استان گفت: در حال حاضر بیش از 14 هزار کیلومتر مسیر فیبر نوری در سطح استان آذربایجان‎شرقی وجود دارد. 

وی با اشاره بر لزوم حفظ پایداری مسیرهای فیبر نوری در مواقع بحران، بر تامین پروتکشن برای مسیرهای موجود به‎منظور حفاظت از پایداری ارتباطات تاکید کرد.

در این جلسه که با حضور مدیران کل حوزه ICT استان برگزار شد، مسیرهای پروتکشن فیبر نوری شهرستان‎های استان بررسی شد که بر این اساس 95 درصد شهرستان‎های استان دارای مسیرهای پروتکشن فیبر نوری هستند و مقرر شد برای 5 درصد باقیمانده، مسیر فیبر نوری با همکاری اداره کل زیرساخت استان و شرکت مخابرات ایجاد شود.

در این جلسه همچنین لیست شهرها و مراکز پرظرفیت شرکت مخابرات که نیاز به تامین مسیرهای پروتکشن دارند مطرح و در خصوص آن­ها تصمیمات لازم گرفته شد.

در پایان مقرر شد شرکت ارتباطات زیرساخت لینک‎های ارتباطی (ایستگاه‎های بالای کوهی) با استان‏‎های همجوار را برای مواقع بحرانی مجدد راه اندازی کند و همچنین امکان راه‎اندازی لینک‎های رادیویی بین شرکت مخابرات و شرکت ارتباطات زیرساخت با همکاری طرفین بررسی شود.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱
تعداد بازدید : ۳۸۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید