اخبار

ابراز خرسندی نماینده ولی فقیه از عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان اردبیل

ابراز خرسندی نماینده ولی فقیه از عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان اردبیل
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردیبل با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل با وی دیدار کرده و با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برنامه های آتی را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در جلسه دیدار با آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح استان، به ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی مناسب در سطح استان اردبیل اشاره کرد و گفت: اقدامات گسترده ای در جهت ارتقا سطح کیفی پوشش جاده ای تلفن همراه، برقراری اینترنت پرسرعت در شهرها و روستاهای استان و بهبود شبکه تلفن شهری و توسعه فیبر نوری در استان انجام شده است که ارزش ریالی پروژه های افتتاح شده طی سه سال اخیر بالغ بر 370 میلیارد تومان بوده است .

وی با اشاره به مجهز شدن تمامی شهرهای استان به فناوری اینترنت نسل سوم و چهارم افزود: پوشش تلفن همراه نسل سوم و چهارم در همه ی 26 شهر استان برقرار شده است و تلاش برای تحت پوشش قرار دادن روستاها و سایر مناطق به اینترنت نسل 3 و 4 در استان ادامه دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با اشاره به خدمات رسانی به مردم استان تصریح کرد: با بررسی ها و پایش های میدانی انجام شده در بحث رومینگ مرزی، نقاط مستعد رومینگ شناسایی شده و با برنامه ریزی های انجام شده مشکلات در این نقاط به حداقل رسیده است .

رزمی رومینگ بین اپراتوری را نیز یکی از برنامه های موفق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد و گفت: رومینگ بین اپراتوری با موفقیت در سطح استان اجرا شده است که از طریق اجرای کامل این طرح شاهد پوشش فراگیر تلفن همراه در استان خواهیم بود .

در ادامه این دیدار آیت الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ضمن تحسین اقدامات انجام شده توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: خدمت به مردم یکی از وظایف همه ماست و تمامی مسئولین باید با همت و تلاش بیشتر سعی در رفع محرومیت های موجود در استان کنند.

وی افزود: امید این می رود با اقداماتی که در این حوزه انجام شده است شاهد توسعه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته باشیم .

آیت الله عاملی در ادامه ضمن ابراز رضایت از پیشرفت کار در ساختمان جدیدالاحداث مجتمع ICT گفت: با توجه به فرهنگ بومی استان اردبیل انتظار می رود نمای ساختمان مجتمع ICT استان نیز مطابق فرهنگ اسلامی و بومی اردبیل باشد . 

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۹:۲۳
تعداد بازدید : ۲۹۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید