اخبار

تاکید بر حفظ زیبایی سیمای شهری و رعایت اصول مبلمان شهری در ساماندهی سایتها و دکلهای تلفن همراه در استان یزد

تاکید بر حفظ زیبایی سیمای شهری و رعایت اصول مبلمان شهری در ساماندهی سایتها و دکلهای تلفن همراه در استان یزد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: استفاده حداکثری اپراتورهای تلفن همراه از ظرفیت‌های یکدیگر در سطح شهر، تاثیر زیادی در مبلمان شهری و حفظ زیبایی شهر، همچنین کاهش نگرانی شهروندان از تشعشع امواج دکل‌ها دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، اکرم فداکار، در نشست ساماندهی ایستگاه‌ها و سازه‌های تلفن همراه در سطح شهر و بررسی طرح ها و پیشنهادهای مرتبط، با بیان اینکه در سال گذشته بحث‌ها و چالش‌های زیادی با شورای شهر در زمینه تجمیع و احداث ایستگاه(سایت)های مشترک در سطح شهر داشتیم، افزود: این مساله، موانع و مشکلات زیادی را برای توسعه ارتباطات سیار در استان ایجاد کرده است.

فداکار گفت: این مسائل باعث شد برخی از اپراتورها از برنامه عملیاتی و توسعه‌ای خود در استان عقب بمانند و در سال جاری نیز برنامه توسعه‌ای خود را به طور کامل متوقف کنند که این امر با توجه به شرایط موجود و وجود تحریم های ظالمانه به ویژه در تأمین تجهیزات مخابراتی، ضررهای زیادی را متوجه استان خواهد کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با تاکید بر لزوم توسعه مناسب زیرساخت‌های ارتباطی و ارایه خدمات مطلوب به شهروندان، به عنوان یک وظیفه اصلی؛ توجه ویژه به موضوع زیباسازی شهر و رعایت قواعد مبلمان شهری و نیز افزایش آرامش روانی مردم درباره ایجاد ایستگاه (سایت)ها و سازه (دکل)های جدید را مهم دانست و استفاده حداکثری اپراتورهای تلفن همراه از ظرفیت یکدیگر در سطح شهر یزد مانند رومینگ یا اشتراک سایت (site sharing) را با رعایت معیارهای فنی، ضوابط قانونی، شرایط اقتصادی، ملاحظات پدافندی، مدیریت بحران و ... خواستار شد.

رییس کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران استان، در بخشی دیگر از نشست، از تلاش‌های مدیران و همکاران حوزه ارتباطات به ویژه اپراتورهای همراه برای حفظ پایداری شبکه و کمک به اطلاع‌رسانی مناسب و ارایه هشدارهای فوری در زمان سیل و آبگرفتگی در برخی از نقاط استان، قدردانی و با هموطنان آسیب‌دیده از حادثه سیل در سایر استان‌ها ابراز همدردی کرد.

گفتنی است نشست ساماندهی ایستگاه‌ها و سازه‌های تلفن همراه در شهر یزد، صبح روز سه شنبه، بیستم فروردین ماه، با حضور فداکار، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد؛ امینی مقدم، رییس مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری شهرداری یزد؛ تاج آبی، رییس سازمان فاوای شهرداری یزد؛ براتی، نماینده اداره کل تنظیم مقررات منطقه مرکزی و نمایندگان اپراتورهای تلفن همراه در استان، به میزبانی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد و هر یک از حاضران دیدگاه‌های فنی و پیشنهادهای خود را درباره طرح پیشنهادی کنسرسیوم شرکت صنایع مخابرات صا ایران و شرکت رسا ارتباط گستر مهام مطرح کردند. تشکیل کارگروه مشترک با حضور نمایندگان اداره کل، شهرداری و اپراتورها، برای پیگیری موضوع و بررسی درخواست‌های مشابه، یکی از مصوبه های این نشست بود.

۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۵:۴۲
تعداد بازدید : ۳۱۵
اخبار مرتبط

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید