اخبار

پرداخت 7.5 میلیارد ریال تسهیلات وام وجوه اداره شده به شرکت های نوپای استان یزد در سال جاری

پرداخت 7.5 میلیارد ریال تسهیلات وام وجوه اداره شده به شرکت های نوپای استان یزد در سال جاری
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با اشاره به برنامه‌های وزارت ارتباطات برای حمایت از کسب و کارهای نوپا، از معرفی 19 شرکت نوپای استان برای دریافت تسهیلات در سال 97 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، اکرم فداکار، با بیان اینکه پرداخت تسهیلات، یکی از روش‌های تامین مالی در زیست بوم نوآوری و کارآفرینی بخش فاوای استان است، گفت: تسهیلات وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با هدف حمایت از شرکت‌های نوپای فعال در زمینه‌های ارتباطات، تولید و توسعه نرم افزار، امنیت، تولید محتوا و خدمات، تولید بازی‌های رایانه‌ای، تولید اپلیکیشن موبایل و ... پرداخت می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد افزود: در همین راستا و در سال جاری، بر اساس تفاهم‌نامه بین وزارت ارتباطات و صندوق کارآفرینی امید، 19 طرح متقاضی، تایید و برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت به صندوق معرفی شدند. از این تعداد 11 شرکت برای تکمیل مدارک، مراجعه و در نهایت 8 شرکت تسهیلات خود را به طور کامل دریافت و 3 شرکت دیگر نیز در حال تکمیل مدارک درخواستی صندوق هستند.

به گفته فداکار، مجموع تسهیلات دریافت شده از صندوق کارآفرینی امید از سوی شرکت‌های نوپای استان به میزان 7 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده است.

نماینده ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان یزد با بیان شرایط لازم برای دریافت این تسهیلات، یادآور شد: شرکت‌های خصوصی نوپای فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات که در پارک‌های فناوری یا مراکز رشد دارای مجوز مستقر باشند، همچنین شرکت‌های نوپای مورد تأیید دانشگاه که حداقل یکی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها با مجوز هیئت‌امناء دانشگاه مربوطه در آن فعالیت داشته و حوزه کاری شرکت، ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد می‌توانند برای درخواست تسهیلات اقدام کنند.

فداکار، شرکت‌های نوپای مستقر در شتاب‌دهنده‌های منتخب مورد تایید کارگروه مشترک کسب و کارهای نوپا که طرح کاری آنها به تأیید رسیده است و نیز، شرکت‌های نوپای معرفی شده توسط مؤسسات سرمایه‌گذار جسورانه دارای مجوز یا مورد تایید کارگروه کسب و کارهای نوپا را نیز دارای شرایط دریافت این تسهیلات دانست.

به گفته وی، شرکت‌های نوپای مورد تأیید کارگروه بازی‌های رایانه‌ای، شرکت‌های نوپای زایشی به تأیید مراکز رشد و شرکت‌های نوپایی که در فرآیندهای معمول صندوق مورد شناسایی و ممیزی قرار گرفته و به کارگروه ویژه کسب‌وکارهای نوپا معرفی می‌شوند، جزو شرکت‌هایی هستند که شرایط دریافت تسهیلات را دارند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به اینکه روند تکمیل پرونده تسهیلات بر اساس ضوابط داخلی صندوق کارآفرینی امید است، افزود: تلاش شده تا با هماهنگی و رایزنی‌های لازم، روند دریافت تسهیلات در استان آسانتر شود.

فداکار، در پایان «سرمایه گذاری جسورانه» و «مشارکت و تامین سرمایه» را از روش‌های دیگر تامین مالی در زیست بوم نوآوری و کارآفرینی برشمرد و از تلاش برای راه اندازی یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر و تاسیس یک موسسه خیریه کسب و کار در یزد به عنوان فرشته کسب و کار، در آینده نزدیک، خبر داد.

بر اساس این گزارش، متقاضیان دریافت تسهیلات کارگروه وام وجوه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی https://ees.ict.gov.ir/web/loan/ مراجعه کنند.

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۲۰
تعداد بازدید : ۱۰۰

اخبار مرتبط

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید