پرش به محتوای اصلی

اخبار

بازدید مدیران سازمان فضایی ایران از پارک علم و فناوری یزد و برگزاری سمینار توسعه کسب و کار های فضا پایه در استان یزد

بازدید مدیران سازمان فضایی ایران از پارک علم و فناوری یزد و برگزاری سمینار توسعه کسب و کار های فضا پایه در استان یزد
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد: جمعی از مدیران و کارشناسان سازمان فضایی ایران در سفری به استان یزد، ضمن بازدید از پارک علم و فناوری یزد و توانمندی ها، زیرساخت ها و شرکت های فعال، در جلسه ای با حضور نمایندگان کسب و کارها، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه و شتاب دهنده های استان شرکت کردند.
همچنین کارگروه پژوهش، آموزش، نوآوری و فناوری با حضور زینی وند معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد و مهندس اکرم فداکار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد و اعضای کارگروه مذکور، مدیران کل دستگاه های اجرایی استانی و اعضای کارگروه توسعه کسب و کارهای نوپای سازمان فضایی ایران برگزار شد که در این جلسه ضمن معرفی توانمندی ها و ظرفیت های موجود در سازمان فضایی ایران، سیاست ها و برنامه های سازمان در توسعه کسب و کارهای فضاپایه تشریح شد.

 در این جلسهاکرم فداکار نیز با اشاره به وجود ظرفیت ها و زیرساخت های مناسب در استان یزد گفت: آمادگی برای شکل گیری کسب و کارهای نوین در این حوزه ها  وجود دارد و اظهار داشت با تشکیل کارگروه های تخصصی و بررسی های کارشناسی، نحوه شکل گیری و حمایت از کسب و کارهای نوین در جهت کمک به رفع نیازهای استان و کشور، تدوین و به مرحله اجرا درآید.
با حضور مدیران سازمان فضایی، سمیناری توسط این سازمان تحت عنوان "توسعه کسب و کارهای فضا پایه"  در دانشگاه یزد برگزار شد، ابتدا مهندس علی صادقی نائینی، معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی ایران ، با اشاره به گسترش تکنولوژی و بازار 350 میلیار دلاری صنعت فضایی در جهان و کاربرد آن در موضوعاتی از قبیل کشاورزی، هواشناسی، خدمات شهری، محیط زیست و مخابرات روستایی بر لزوم کاربردی و تجاری کردن آن تأکید کرد. وی در ادامه برنامه ها و سیاستهای کلی سازمان فضایی، نحوه حمایت از کسب و کارها و همچنین نحوه ارائه داده‌های فضایی را بیان نمود.

در انتهای نشست کارشناسان سازمان به معرفی برنامه ها ، سیاست ها و خدمات ارائه شده پرداخته و پاسخگوی سوالات شرکت کنندگان بودند.

ta
۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۱۴
تعداد بازدید : ۳۴۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید