پرش به محتوای اصلی

اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با نماینده ولی فقیه در استان یزد دیدار کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با نماینده ولی فقیه در استان یزد دیدار کرد
«محمدجواد آذری جهرمی»وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح روز یکشنبه 17 بهمن ماه و همزمان با دهه مبارک فجر با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با آیت الله ناصری یزدی دیدار و به گفتگو پرداخت.
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد؛صبح روز یکشنبه 17 بهمن ماه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به اتفاق هیئت همراه  با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، با آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی دیدار و درباره مسائل این حوزه گفت‌و‌گو کرد.

در این دیدار، آیت الله ناصری یزدی به خاطراتی از دوران تبعید حضرت امام خمینی(ره) در ترکیه، نجف و پاریس اشاره کرد و اظهار داشت: امام خمینی(ره) با اخلاص و نیت خدایی، زمینه پیروزی انقلاب اسلامی ایران را فراهم کرد.

وی با اشاره به ابزارهای مخابراتی و ارتباطی که در دوران انقلاب وجود داشت، گفت: در آن دوران، امام خمینی(ره) با بهره‌گیری از وسایل ارتباطی و مخابراتی پیام خود را به ایران منتقل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد دوران حضور امام خمینی(ره) در پاریس را دوران جهانی شدن انقلاب ایران دانست و گفت: در این دوران امام خمینی(ره) توجه همه جهانیان را به موضوع انقلاب اسلامی ایران منعطف کرد و خبرنگاران حاضر هم به انعکاس اخبار و تصاویر این حضور پرداختند و جهان آماده این انقلاب شد.

زیرساخت‌های لازم برای تحقق دولت الکترونیک در کشور فراهم است

«محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در جریان دیدار این دیدار با اشاره به این‌که استان یزد از ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و آی‌سی‌تی برخوردار است، اظهار کرد: با مدیریت فعال و تلاش های صورت گرفته این استان در این زمینه پیشرفت‌های بسیار زیادی داشته است .

وی افزود: پارک علم و فناوری و منطقه ویژه علم و فناوری استان یزد از پیشرفت‌های بسیار زیادی برخوردار است و پارک یزد بعد از اصفهان، دومین پارک علم و فناوری کشور به حساب می‌آید .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مشکلاتی که در زمینه فضای مجازی با آن روبرو هستیم، گفت: این مشکلات نتیجه خواب و غفلت 10 سال قبل ما است و اگر امروز هم غفلت کنیم، 10 سال آینده خسارت‌های آن را مشاهده می‌کنیم .

آذری جهرمی تصریح کرد:در حال حاضر زیرساخت‌های لازم در حوزه  ارتباط و فناوری اطلاعات با بحث دولت الکترونیک در کشور محیا است ولی روند‌های اداری که نیاز به اصلاح دارد مانعی در راه تحقق کامل این موضوع است که باید ابتدا نسبت به این اصلاح اقدامات لازم برداشته شود .

وی با اشاره به این‌که فضای مجازی و فناوری اطلاعات یک فرصت و مزیت بسیار خوب به حساب می‌آید، گفت: در صورتی که ما بتوانیم به درستی از این ظرفیت استفاده کنیم، بسیاری از مشکلات و سختی‌های جامعه برطرف می‌شود .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: افزایش قابل توجه سرعت و کیفیت در فعالیت‌ها یکی از مهمترین ویژگی‌های آی‌سی‌تی است که ما می‌توانیم با برنامه‌ریزی مناسب و فرهنگ‌سازی در جامعه، از آن بهره‌های زیادی ببریم .

آذری جهرمی در پایان سخنان خود به فعالیت شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی در کشور اشاره کرد و گفت: این که ما بخواهیم یک نرم افزار و زیرساخت را در کشور به وجود آوریم ولی در ارتباط با فرهنگ‌سازی استفاده از آن هیچ اقدامی انجام ندهیم، تنها یک کار کپی از خارج کشور است، پس باید به فرهنگ‌سازی هم توجه ویژه داشته باشیم

 

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۱۸
تعداد بازدید : ۶۱۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید