پرش به محتوای اصلی

اخبار

افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات کشور/اجرای طرح چتر وای فای در بافت تاریخی استان یزد

افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات کشور/اجرای طرح چتر وای فای در بافت تاریخی استان یزد
در سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ،همزمان با افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،به صورت ویدئو کنفراسی طرح چتر وای فای در بافت تاریخی استان یزد نیز با هدف توسعه خدمات دانش محور در حوزه های مختلف اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد،همزمان با افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات کشور با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، طرح چتر وای فای در دو منطقه مسجد جامع کبیر یزد و محدوده امیر چخماق به صورت پایلوت  و با حضور مدیران و مسئولان استانی اجرایی شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد در این مراسم گفت: با افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات،اجرای طرح چتر وای فای در دو منطقه مسجد جامع کبیر یزد و محدوده امیر چخماق به صورت پایلوت، سهولت و تنوع دسترسی به محتوا و اطلاعات را در  زمینه های مختلف فراهم می سازد.

«اکرم فداکار» افزود:در این طرح علاوه بر  فراهم شدن امکان استفاده از چتر وای فای برای افرادی که در این مناطق هستند، بحث انتقال محتوا بدون اتصال به شبکه، امکان ارسال سیگنال‌های امدادی و ایجاد مدیریت بیشتر انرژی شهری نیز امکان پذیر می باشد.

وی در پایان سخنان خود بیان کرد: اکوسیستم گردشگری استان می تواند با استفاده از کاربردهای متعدد ict توسعه بیشتری پیدا کند و زمینه های اشتغال، تولید ثروت و توسعه گردشگری و صنایع دستی را به همراه داشته باشد.

شایان ذکر است ایجادفضایی به منظور فعالیت بیشتر تولیدکنندگان محتواهای الکترونیکی و ایجاد زمینه های کاربردی بیشتر از دیگر ویژگی‌های این طرح در استان است و افتتاح طرح های نوین و کلان اطلاعاتی و ارتباطی نقش مهمی در ایجاد اشتغال و ارائه خدمات بهتر و بیشتر ایفا می‌کند.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۴۱
تعداد بازدید : ۴۶۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید