پرش به محتوای اصلی

اخبار

حمایت 23 میلیارد ریالی صحا از طرح های حوزه فناوری اطلاعات استان یزد

حمایت 23 میلیارد ریالی صحا از طرح های حوزه فناوری اطلاعات استان یزد
نشست مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان یزد با رییس صندوق حمایت از صنایع الکترونیک کشور(صحا) با اعلام حمایت این صندوق از 13 طرح حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان یزد به ارزش 23 میلیارد ریال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد:مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان یزد در این نشست با اشاره به دغدغه شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان یزد در بحث تامین مالی، اظهار داشت: در این زمینه تلاش کردیم از روش های متنوع و همه ابزارهای موجود استفاده کنیم که خوشبختانه با حمایت ویژه صحا و ارتباط مستمری که با صندوق پژوهش و فناوری ایجاد شد، موفق شدیم منابع اعتباری ویژه ای برای شرکت های استان یزد فراهم کنیم.

اکرم فداکار" با اشاره به دستور ویژه رییس جمهور مبنی بر توسعه اشتغال در حوزه آی تی، گفت: دستور ویژه رییس جمهور به وزارت ارتباطات برای توسعه اشتغال نشان دهنده نگاه و رویکرد مثبت دولت به حوزه ای تی و ظرفیت قابل توجه این بخش برای توسعه اشتغال است.

وی با تشکر از مسئولین نظام صنفی رایانه و پارک علم و فناوری استان یزد، گفت: با توجه به پتانسیل بالای استان یزد در زمینه نیروی انسانی متخصص حوزه آی تی، امیدواریم بتوانیم حرکت های خوبی در این زمینه در استان یزد رقم زنیم.

رییس صندوق صحا نیز در این نشست گفت: استان یزد همواره ظرفیت هایی جدی در زمینه علم و فناوری داشته که پایه و اساس ظرفیت های آن بر پایه نیروی انسانی نخبه، سختکوش و صادق آن است.هم چنین استان یزد در توسعه کسب و کارهای نو در کشور پیشرو بوده است .

"علی وحدت" افزود: در دنیای امروز حوزه ای تی، حوزه ای با صرفه اقتصادی و ارزش افزوده بالا است و سهم مهمی در توسعه کسب و کارهای نو و مبتنی بر علم و فناوری دارد

.وی با اشاره به 23 سال رتبه اول استان یزد در کنکور سراسری، اظهار داشت: اساس رشد کسب و کارهای آی تی، مبتنی بر نیروی انسانی است که استان یزد باتوجه به نیروی انسانی نخبه خود می تواند جایگاه خوبی در حوزه آی تی کشور بدست آورد.

وحدت در ادامه گفت: در بحث تامین مالی کسب و کارهای آی تی، تاکنون بسیاری از راه حل های نوین در کشور ایجاد نشده است اما تلاش کرده ایم روش هایی مثل تامین مالی از طریق فرابورس، وی سی، خیریه ها و... را ایجاد کنیم

.وی ادامه داد: در بحث انتقال فناوری هم گسترش ارتباطات خارجی را در دستور کار داریم به گونه ای که شرایط یادگیری فناوری در کشور فراهم شود.۹ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۲۷
تعداد بازدید : ۴۳۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید