پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان قزوین:

بیش از 100 روستا به اینترنت پرسرعت متصل می‌شوند

بیش از 100 روستا به اینترنت پرسرعت متصل می‌شوند
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و شناسایی روستاهای فاقد امکانات ارتباطی در استان دسترسی بیش از 100 روستا به شبکه ملی اطلاعات محقق می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، حجت اله امینی، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در دیدار با مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین اظهار کرد: این روستاها که اغلب در مناطق محروم و در بخشهای طارم، الموت و آوج واقع شده اند، بدلیل مشکلات دسترسی و قرارگیری در نقاط صعب العبور با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و از طریق منابع USO انجام می‌گیرد.
وی افزود: استان قزوین 701 روستای بالای 20 خانوار دارد که از این تعداد تاکنون در حدود 560 روستا به شبکه ملی اطلاعات دسترسی دارند.
امینی خاطر نشان کرد: امیدواریم با هماهنگی های انجام شده و نگاه ویژه وزارت در خصوص محرومیت زدایی و عدالت در توزیع امکانات بخصوص در روستاها تا پایان سال جاری شاهد برقراری ارتباط در روستاهای باقیمانده باشیم.
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین افزود: روستاها به عنوان مرکز تولیدات محصولات کشاورزی، باغی و همچنین در حوزه گردشگری نقش اساسی دارند و با افزایش دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و رونق کسب وکارهای روستایی، شاهد افزایش دانش های مهارتی و مهاجرت معکوس باشیم.
خانم غریب، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین نیز با قدردانی از زحمات مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان، آمادگی خود را برای اجرای طرح های ارتباطی اعلام کرد و گفت: تفاهم نامه سه جانبه که با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ، اداره کل فنی و حرفه ای استان و دفتر امور روستایی استان قزوین منعقد شده است، امیدواریم ظرفیت های بالقوه در روستاها از جمله صنایع دستی، گردشگری و محصولات غذایی با استفاده از بسترفناوری اطلاعات و آموزش های لازم در جهت بهره وری، افزایش یابد.

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۸:۰۷
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۱۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید