پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد مطرح کرد:

بررسی آخرین وضعیت ارتباطی بخش مرکزی شهرستان مروست

بررسی آخرین وضعیت ارتباطی بخش مرکزی شهرستان مروست
در نشستی با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد و بخشدار بخش مرکزی شهرستان مروست، وضعیت ارتباطی و مخابراتی بخش مرکزی شهرستان مروست بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد محمدرضا پاکدل، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان ضمن تشریح برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه ارتباطی و مخابراتی در سطح شهرستان ها و بویژه روستاها، اظهار کرد: به منظور رعایت عدالت ارتباطی در طرح توسعه خدمات عمومی روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات(uso) روستاها بر اساس خانوار و جمعیت ساکن در اولویت ارتباط دهی قرار دارند.

پاکدل افزود: در حال حاضر تمامی روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان از خدمات با کیفیت ارتباطی از جمله پوشش تلفن همراه، اینترنت پرسرعت ثابت و سیار، تلفن ثابت برخوردارند و فقط تعداد کمی از روستاها که در سرشماری سال 1395 دارای خانوار و جمعیت پایین لحاظ شدند مشکل ارتباطی دارند که می بایست موضوع اصلاح آمار و همچنین تفکیک اطلاعات آمار روستاهای شهرستان جدید مروست از شهرستان خاتم توسط فرمانداری و بخشداری به جد مورد پیگیری قرار گیرد.

سپس، فلاحتی بخشدار مرکزی مروست، ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته، نیازها و اولویت های ارتباطی باقیمانده شهرستان را بیان کرد.

در پایان، مدیرکل ICT استان اظهار کرد: تکمیل پوشش ارتباطات روستایی و اتصال به شبکه ملی اطلاعات در شهرستان مروست بر اساس جمعیت و تعداد خانوار ساکن ثبت شده در سامانه ها، در برنامه قرار دارد و انتظار می رود مسولین شهرستان در خصوص ارائه خدمات‌ مورد نیاز مردم در روستاها از طریق شبکه ملی اطلاعات، پیگیری لازم را داشته باشند تا از زیرساخت های ایجاد شده برای رفع نیاز های مردم استفاده بهینه شود.
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۲۵
تعداد بازدید : ۳۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید