پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوی اطلاعات استان گلستان:

اقتصاد دیجیتال، ابزار توسعه اقتصادی است

اقتصاد دیجیتال، ابزار توسعه اقتصادی است
مدیرکل ارتباطات و فناوی اطلاعات استان گلستان توجه به اقتصاد دیجیتال را مولفه ای ضروری برای توسعه جایگاه اقتصادی استان دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان، محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان اظهار کرد: بر اساس سند چشم‌انداز افق 1404، دستیابی به جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه به‌عنوان هدف اصلی در نظر گرفته شده که تحقق این امر، بدون توسعه و ارتقاء اغلب بخش ها به‌ویژه بخش فاوا و شکل گیری اقتصاد دیجیتال میسر نیست.
وی افزود: گلستان نیز به عنوان استانی با پتانسیل مناسب به دنبال رشد اقتصاد دیجیتال است که از مهمترین اقدامات انجام شده می توان به اجرای طرح حمایتی نوآفرین به ارزش 10 میلیارد تومان، اجرای طرح حمایتی بوم واره با اعطای اعتبار 100 میلیون تومانی به استارتاپ ها و شرکت های نوپا اشاره کرد.
رییس شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان تصریح کرد: یکی از بزرگترین اقدامات صورت گرفته برگزاری دوره های توانمندسازی فعالان حوزه کسب و کار است که این اداره کل با برگزاری بیش 27 دوره آموزش کسب و کار به صورت حضوری و غیرحضوری گامی در مسیر تحقق این هدف گرفته است.
وی با اشاره به اقدامات اداره کل پست استان گفت: اداره کل پست گلستان با ایجاد برنامه های تشویقی، حمایتی و آموزشی برای کسب و کارها باعث ایجاد ارتباط و اعتماد بین مردم و کسب و کارها شده است به طوری که با افزایش 5 برابری حجم مرسولات توانسته رتبه نخست کشور در ارسال حجم مرسولات را به دست آورد.
احمدی ادامه داد: در گذشته تعداد فروشگاههای الکترونیکی استان حدود 20 فروشگاه بود که با حمایت های صورت گرفته این رقم در حال حاضر به بیش از 200 فروشگاه اینترنتی در سطح استان رسیده است.

۵ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : ۱۳۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید