پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس مطرح کرد:

اتصال بیش از 2400 خانوار روستایی فارس به شبکه ملی اطلاعات

اتصال بیش از 2400 خانوار روستایی فارس به شبکه ملی اطلاعات
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از اتصال 14 روستای جدید استان فارس به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی این روستاها به اینترنت پرسرعت همراه در قالب 2458 خانوار و 9400 نفر جمعیت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با اشاره به ادامه روند توسعه زیرساخت های ارتباطی در نقاط روستایی و کم برخوردار استان، روستاهای جدید برخوردار شده از اینترنت پرسرعت در یک هفته گذشته در استان فارس را در شهرستانهای خنج، بوانات، لامرد، سپیدان، ممسنی و بیضا بیان و اظهار کرد: روستای کورده از توابع شهرستان خنج، روستاهای فخرآباد و جعفرآباد سفلی از توابع شهرستان بوانات، روستاهای پس بند و ده پایین از توابع شهرستان لامرد و روستاهای اردشیری بالا، اردشیری سفلی، اردشیری وسطی و حسین آباد اردشیری از توابع شهرستان سپیدان در مجموع با 1342 خانوار و پوشش جمعیتی 5700 نفر از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات به شبکه پهن باند سیار همراه اول مجهز شدند.
وی همچنین گفت: روستاهای جوزاربکش، پیرالی، جوزارجاوید و مورمیر از توابع شهرستان ممسنی در مجموع با 371 خانوار و پوشش جمعیتی 1200 نفر از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات به شبکه پهن باند سیار ایرانسل مجهز شدند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس افزود: روستای کوشک هزار از توابع شهرستان بیضا نیز با جمعیت 2500 نفر در قالب 745 خانوار توسط همراه اول از محل منابع توسعه ای این اپراتور به شبکه پهن باند ارتباطی سیار متصل شده است.
سهرابی با تاکید بر اینکه اتصال روستاها به شبکه ملي اطلاعات منجر به بهبود کیفیت زندگی در این مناطق می شود، امکان دسترسی ساکنان روستاها به جدیدترین خدمات دیجیتال، ایجاد ظرفیت اشتغال و نوآوری، تحقق عدالت ارتباطی و عدالت آموزشی را از مهم ترین مزایای اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات ذکر کرد.
وی همچنین با اعلام راه اندازی سایت جاده ای اپراتور اول در محور مواصلاتی قلات - خانه زنیان، خاطرنشان کرد: با احداث این سایت، هشت کیلومتر از این محور تحت پوشش همراه اول قرار گرفته است و همزمان پوشش مکالمه روستای همت آباد از توابع شهرستان شیراز نیز با جمعیت 800 نفر کامل شد.
۴ اَمرداد ۱۴۰۰ ۰۷:۰۵
تعداد بازدید : ۱۲۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید